Національно-патріотичне виховання школярів

/Files/images/na-stranichku-1.jpg

Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання. Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюється процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації.
Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства вцілому.
Патріотичне та духовне виховання підростаючого покоління забезпечить цілісність народу України, його національне відродження, об'єднання різних етносів і регіонів країни, соціально-економічний і демократичний розвиток України, розбудову та вдосконалення суверенної правової держави, соціално-політичну стабільність у державі та гідне представлення нашої країни у світі.
Який же патріотизм, які якості і риси повинні мати школярі? Серед характерних ознак патріотизму визначаються розуміння і сприйняття української ідеї; сприяння розбудові державної незалежності; засвоєння національних цінностей: української культури, мови, прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам'яті; військово-патріотичне виховання тощо.

Національно-патріотичне виховання - це цілеспрямований, організований процес, зміст якого визначається:

 • вивченням героїчної історії українського народу, його духовної спадщини, культури, національних традицій, символів, звичаїв, вірувань та побуту українців;
 • вивченням учнями основ державної незалежності та суверенітету, ролі і місця Збройних Сил України, значення військової служби та військового обов’язку;
 • вивченням історії формування і будівництва Збройних Сил України, історичних та духовних джерел національної військової організації;
 • пропагандою життя і діяльності видатних державних, військових та громадських діячів;
 • розвитком військово-шефської роботи, надання допомоги ветеранам війни.

Основними завданнями національно-патріотичного виховання є:

 • виховання в учнів свідомого виконання свого громадянського обов’язку;
 • формування духовної і психологічної готовності майбутніх воїнів захищати українську державу;
 • виховання морально-бойових якостей;
 • формування в учнів ведучих мотивів до оволодіння військовими знаннями, високого рівня фізичної підготовки та витривалості;
 • розвиток в учнів загальнолюдських цінностей, національної гордості, куль-тури міжнародних відносин, морально-психологічних якостей громадянина-патріота;
 • удосконалення організацію, форми і методи військово-патріотичного вихо-вання допризовників.

Нормативно-правові документи з питань національно-патріотичного виховання:

Концепція національно-патріотичного виховання молоді, затверджена спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства оборони, Міністерства культури і туризму, Міністерства освіти і науки від 27.10.2009 № 3754/981/538/493.

Лист МОНУ "Щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-річчя Перемоги над нацизмом у Европі та 70-річчя завершення Другої Світової війни" від09.04.2015 року №1/9-188

Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначення пам`ятних дат у рамках Року Державності України (Лист МОН Украъни вsl 24.03.2016 №1/3-148)

Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх закладах (Додаток до наказу МОН України від 16.06.2015 №641)


Створення ескізного проекту пам"ятника воїнам Чугуївщини, які загинули під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в рамках міського конкурсу "Голос молоді в розвитку громади"

Хіба могли ми подумати ще кілька років тому, що станемо свідками бойових дій. Тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військового страхіття. Тепер для нас слова «слава Україні – Героям слава» набули нового змісту.
Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – хлопці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери, які підтримують наших бійців.
Ми не забуваємо і ніколи не забудемо тих, хто ціною власного життя захищав рідну землю. Ми сумуємо за ними. Пам'ятник не повинен тільки ввергати в скорботу, він повинен надихати, чіпляти за кращі струни душі, водночас показувати, що в Україні є майбутнє, є дуже гарні перспективи.
Наш регіон, наше місто мирно і стабільно розвивається завдяки таким людям, і ми впевнені, що цей пам’ятник стане знаковим для жителів Чугуєва, а також гостей міста.

/Files/images/image-0-02-05-d715a577374543c69588da4dd3ed6eda4379589bcb35e3b49c707de48f31937a-V.jpg

/Files/images/IMG_20171009_103333.jpg

/Files/images/Памятник АТО ЗОШ 1.jpg

Участь учнів школи в заходах, присвячених Дню памʼяті та примирення та Дню Перемоги у другій світовій війні в 2017 році

/Files/images/2017/строй.jpg

/Files/images/2017/20170508_110609.jpg

/Files/images/SDC14226.JPG

/Files/images/SDC14230.JPG

/Files/images/SDC14237.JPG

/Files/images/2017/SDC14217.JPG


Відкриття Центру Допризовної підготовки

/Files/images/vdkrittya_tsentru_doprizovno_pdgotovki/35005691.jpg

/Files/images/vdkrittya_tsentru_doprizovno_pdgotovki/35005693.jpg

11 серпня до Дня міста в Чугуївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 ім. І.Ю.Рєпіна було відкрито нове приміщення для Центру Допризовної підготовки.

Наша школа у 2016 році стала переможцем обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє», через що стала можливою реалізація міні-проекту «Капітальний ремонт приміщень для вивчення предмету «Захист Вітчизни» – давня мрія ініціативної групи, до складу якої увійшли відділ освіти, представники шкіл міста та представники міської громади. Загальний бюджет міні-проекту, реалізований за кошти обласного, місцевого бюджетів та кошти спонсорів, склав 450 тис. грн.

24 серпня 2016 року Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер відвідав міні-проекти у навчальних закладах міста, які стали переможцями обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє» і конкурсу ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – III». Супроводжували Андреаса Кіфера голова Харківської обласної ради Сергій Чернов та Чугуївський міський голова Галина Мінаєва.


Участь у міській військово-спортивній грі Джура-2016

21 травня відбулися змагання у грі Джура. В ній брали участь хлопчики та тівчата 9-10 класів. учні показали військову виправку, знання з історії козачества, історії та пам"яток Чугуєва, надання першої медичної допомоги, спортивні навички, навички в стрільбі.

/Files/images/SDC13379.JPG/Files/images/SDC13387.JPG/Files/images/SDC13390.JPG/Files/images/SDC13391.JPG

Проведення заходів, присвячених Дню Захисника України

/Files/images/SDC12797.JPG

Цього тижня в школі проводяться заходи, присвячені Дню Захисника України та Дню Українського козацтва.

13.10.2015 року була проведена загальношкільна урочиста лінійка, присвячена Дню Захисника України та відкриттю виставки патріотичного плакату. На лінійку були запрошені почесні гості - автор плакатів Юрій Нерослік, сержант 92 бригади Збройних сил України зі своїми побратимами.

Гості розповіли учням школи про свій бойовий шлях, про перемоги і біль від втрати друзів. Бойове хрещення бійці пройшли в "Іловаському котлі". Сьогодні вони разом із побратимами-саперами, ризикуючи своїм життям, знешкоджують нерозірвані російські міни та снаряди під містом Щастя.

Юрій Нерослік говорить: "Україна- наш дім, а мої плакати - це зброя в інформаційній війні. Ти живеш в Україні, ти повинен обороняти свій дім, оберігати своїх близьких, любити ту землю, на якій живеш".

/Files/images/SDC12792.JPG

/Files/images/SDC12798.JPG

/Files/images/SDC12802.JPG

Проведення заходів, присвячених 70-річчю Перемоги над нацизмом у Европі

/Files/images/SDC12467.JPG

/Files/images/SDC12516.JPG

/Files/images/SDC12505.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 344

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.